PLASTİK CERRAH BAŞAR KAYA KİMDİR?

1981 yılında Adana’da doğan Kaya, 2004 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, 2011 yılında aynı üniversitede Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

2004-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi, 2011-2013 yılları arasında Dr.İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde Uzman Doktor (zorunlu hizmet), 2013-2017 yılları arasında Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Yrd.Doç.Dr. olarak görev yapmıştır.

Estetik Cerrahi dışında El Cerrahisi ve Mikrocerrahi dallarında da uzmanlığı olan Kaya, Mikrocerrahi alanında uzman hekimlere eğitim veren sayılı doktorlar arasında yer almaktadır.

Anterior Plagiosefali (yenidoğanda yamuk kafa sendromu) vakalarında uyguladığı ve kendisinin geliştirdiği teknik ile ödüle layık görülmüştür. Kaya’nın Ulusal ve Uluslararası tıp kongrelerinde bildiri ödüllerinin yanı sıra, birçok prestijli tıp dergilerinde 40’a yakın makalesi bulunmaktadır.

Plastik Cerrah Başar Kaya’nın bilimsel araştırmaları ve deneysel modellemelere desteği Rekonstrüktif Cerrahide uygulanan yöntemlere büyük katkı sağlamaktadır.

Kozmetik sektöründe dünya lideri markaların Ulusal ve Uluslararası eğitimci kadrosunda da yerini alan Kaya, bilimsel araştırmaları gönüllülük esasıyla yapmaya, bu sayede genç bilim insanlarına ışık tutmaya devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası Kaya’nın ilgi alanları, spor yapmak, kitap okumak ve tarihi zenginliği olan yerlere seyahat etmektir.

Plastik Cerrah Başar Kaya, Aralık 2017 itibariyle, Çukurambar’da kendi adına açtığı kliniğinde; kozmetik ameliyatsız yüz gençleştirme, yüz-baş-boyun estetik ve Rekonstrüktif cerrahi girişimler başta olmak üzere birçok tedavi yöntemi ile hasta kabulüne başlamıştır.

  • BİZİ TAKİP EDİN