Gıdı - Çene Estetiği

Gıdı - Çene Estetiği

Merak Edilenler

Genel Anestezi

Operasyondan önce hastanın fotoğrafları çekilir. Hastanın istediği bölgeler tekrar üzerinden geçilir ve hasta üzerinde bu alanlara çizim yapılır.

Operasyon sırasında hastanın ve hekimin konsültasyonu sonucunda liposuction yapılacak alana, özel bir sıvı enjekte edilir ve yaklaşık 15 dakika beklenir. Bu sürede çıkarılması planlanan yağ dokusu özel sıvıyı içine çekerek şişer. Bu sayede yağ doku fazlalığı çıkarılması sırasında kanama miktarı minimuma indirilir. Ortalama 0.5 – 0.7 mm olarak liposuction yapılacak alana yakın yüzeyden kesi yapılır ve  özel kanüller bu kesi yardımı ile o bölgelere ulaşır. Bu alandaki yağ hücreleri parçalanır. Eğer parçalanan yağ miktarına rağmen dokuda sarkma devam ediyorsa o dönem bir kesi ile fazla deri dokusunun alınması sağlanır.

 

 

0.5-2 Saat

8 Saat – 1 gün

Hasta ameliyathaneden özel korsesini giydirildikten sonra yatışının yapıldığı odaya görevli personeller tarafından getirilir. Ameliyat sonrasında genel anestezi sonrası ayılma sürecini ortalama 2 – 4 saattir. Bu süreç tamamlandıktan sonra hastanın tüm vital bulguları (nabız – tansiyon – ateş – solunum) iyiyse hasta ağız yolu ile beslenmeye başlar.

Nadiren de olsa hastalarda bulantı ve/veya kusma olabilir. Hastanın operasyonu takiben 6 – 8 saat sonra doktorunuz veya asistanı tarafından kontrolleri yapılır. Kontrol sonucunda hastanın ve hekimin uygun görmesi halinde hasta, hastaneden taburcu edilebilir.

Operasyondan sonra  2., 10. ve 30. günde erken dönem kontrolleri doktorunuz tarafından yapılır. Hastanın bu süre zarfında ekstra bir pansuman yapması gerekmemektedir.

Ameliyat alanında oluşacak ödemin azaltılması ve dokunun daha hızlı iyileşmesi amacıyla masaj ve lenf drenaj uygulamaları operasyon sonrası 15. günden itibaren önerilmekte ve hasta bu uygulamanın yapılabilmesi için alanında başarılı özel fizyoterapistlere yönlendirilmektedir. Ameliyat sonrasında hastaya giydirilmiş olan özel korseler cerrahi alanın hareketsiz kalabilmesini sağlamak maksadı ile yaklaşık 4 – 6 hafta süresince kullanılmalıdırAmeliyat sonrası ilk 1 ay boyunca hastanın erken iyileşme dönemi olarak kabul edilir ve bu süreçte hastanın kendini ve ameliyat sahasını koruması gerekmektedir.

Bu süreçte hastalar sıklıkla sonuç hakkında önyargılara sahip olup yanlış değerlendirmeler yapabilmektedir. Bu sebeple yorum yapmak için iyileşme döneminin tamamlanmasını beklemek daha uygun olacaktır. 

2 hafta korse kullanımı gerekebilir

 

Bilinmesi Gerekenler

Gıdı-Çene

Operasyondan önce hastanın fotoğrafları çekilir. Hastanın istediği bölgeler tekrar üzerinden geçilir ve hasta üzerinde bu alanlara çizim yapılır.

Gıdı-Çene

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi uygulanan cerrahi işlemin sonuca ulaşması için gereken toplam süre yaklaşık 6-12 ay olarak kabul edilir.

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?