Lazer Lipoliz

Lazer liposuction uygulaması ile tek bir farkı bulunmaktadır. Lazer liposuction işleminde yıkılan yağ hücreleri liposuction kanülü ile vücut dışına çıkartılırken lazer lipoliz işleminde vücut dışına çıkartılmamaktadır. 

Lazer Lipoliz Nedir?

 
 

Merak Edilenler

Lazer lipoliz uygulamasının, klasik liposuction uygulamasına üstün olan özelliği, yağ hücrelerinin mekanik yolla parçalanmıyor olması ve bu sayede daha az ödem ve morluk meydana gelmesidir.

Buna ek olarak klasik liposuction ameliyatına göre deri sarkma olasılığı ve uygulama bölgesinde oluşacak yüzey düzensizliği risklerini de minimuma indirmesi olarak söylenebilir.

1 ay boyunca hastanın erken iyileşme dönemi olarak kabul edilir ve bu süreçte hastanın kendini ve ameliyat sahasını koruması ve dikkatli olması gerekmektedir.

Bu süreçte hastalar sıklıkla sonuç hakkında önyargılara sahip olup yanlış değerlendirmeler yapabilmektedir. Bu sebeple iyileşme döneminin tamamlanmasını beklemek uygun olacaktır.

 

 

Lokal Anestezi

1-1.5 Saat

Hastanın operasyonu takiben 2-3 saat sonra doktorunuz veya asistanı tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra hastanın da uygun görmesi halinde hastaneden çıkışı yapılır.

Operasyon gününü takiben 2, 10 ve 30. günde erken dönem kontrolleri doktorunuz tarafından yapılır. 10. gün kontrolünde, eğer yara elverişli ise yara izi ile ilgili yüzeysel uygulanan kremler başlanır.

Evde hastanın yara bölgesine kendi pansuman yapması gerekmemektedir. Ameliyat alanında oluşacak ödemin azaltılması ve dokunun daha hızlı iyileşmesi amacıyla masaj ve lenfdrenaj uygulamaları operasyonu takiben 15. günden sonra önerilmekte ve hasta bu uygulamanın yapılabilmesi için özel fizyoterapistlere yönlendirilmektedir.

Ameliyat sonrasında cerrahi alanın hareketsiz kalabilmesini sağlamak maksadı ile özel korseler yaklaşık 1-2 hafta suresince kullanılmalıdır.

Bilinmesi Gerekenler

lazer-lipoliz

Lokal anestezi ile yapılmaktadır.

lazer-lipoliz

Hastanın operasyonu takiben 2-3 saat sonra doktorunuz veya asistanı tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra, hastanın da uygun görmesi halinde hastaneden çıkışı yapılır.

lazer-lipoliz

Özel korseler yaklaşık 4-6 hafta süresince kullanılmalıdır.

lazer-lipoliz

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi uygulanan cerrahi işlemin sonuca ulaşması için gereken toplam süre yaklaşık 6-12 ay olarak kabul edilir.

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?