Meme Büyütme 3d

Yumuşak doku dolgusu ile, otojen yağ dokusu ile ve implant ile olmak üzere üç çeşit meme büyütme uygulaması bulunmaktadır.

Yumuşak Doku Dolgusu ile Meme Büyütme

Yumuşak doku dolgusu ile meme büyütme: meme büyüklüğünden veya dolgun olmayan görünümünden şikâyetçi olan, bununla birlikte memeye uygulamaya yetecek kadar vücudunda yağ doku hacmi olmayan ve/veya aslında temelde anestezi almaktan ve ameliyat olmaktan korkan hasta grubuna uygulanan işlemdir.

 

Lokal + Sedatif anestezi

 

Yüz üstü yatabilmesi için 1 hafta beklenilmelidir.

 

İmplant ile Meme Büyütme

Genel Anestezi

 

1-1.5 Saat

4 hafta korse kullanımı gerekmektedir.

Yüzüstü yatabilmesi için 4 hafta beklenilmesi gerekmektedir.

 
 

Otojen Yağ Doku Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Genel Anestezi

 

4 hafta korse kullanımı gerekmektedir.

Yüzüstü yatabilmesi için 2 hafta beklenilmesi gerekmektedir.

 
 

Meme Büyütme Estetiği Sonuçlarımız

Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme (silikon ile) ameliyatı sonrası iyileşme sürecinizde aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır.

1.GÜN

*Ameliyat çıkışında ilk saatleri tam olarak hatırlamayabilirsiniz o nedenle hastanemizin deneyimli hemşireleri sizin için gerekli yardımı yapacaklardır.

*Göğüs bölgenizde baskı hissetmeniz normaldir. Bu baskı rahat nefes alamıyormuşsunuz gibi bir seviyede algılanabilir, korkmayınız.

*İlk gün ağrı kontrolünüz için PCA denilen bir ağrı kesici kokteyl damar yolunuzdan gönderiliyor olacak. Bu sayede ağrı hissiniz ilk saatleri saymazsak minimal olacaktır.

*Omuz hareketi yapmamanız, ihtiyaçlarınızı dirsek hareketleri ile gidermeniz ağrı kontrolü ve şişliklerin az oluşması için önemlidir.

*Size damar yolundan verilen ilaçlarınızın yataktan hızlı kalkmanız durumunda baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğüne neden olma ihtimalleri vardır. O nedenle yavaş ve dikkatli olarak en az bir kişinin refakatinde kalkmanız iyi olur.

*Üzerinizde size ameliyat sonrası giydirdiğimiz, 30 gün gece -gündüz, sonrasında 15 gün gece, toplamda 45 gün kullanacağınız özel bir sütyen vardır. Lütfen açmayınız ve gevşetmeyiniz. Bir sıkıntınız varsa mutlaka hemşirelerimize bildiriniz.

*Nadiren de olsa direnleriniz olabilir. İçerideki sızıntıları dışarı almak için kullanılırlar. Gerekli detayı Dr.Başar KAYA size anlatacaktır.

*Ameliyattan çıktıktan 2-3 saat sonrasına kadar bir şey içmeniz veya yemeniz bulantı ve kusmaya neden olabilir. Bu yüzden bu süreyi doldurmanızı tavsiye ederiz.(Susuzluğa dayanamıyorsanız dudaklar hafif ıslatılabilir.)

*Size daha önce reçete edilen ilaçlar zamanı geldiğinde tok karnına başlanır. Antibiyotik ve ağrı kesicilerinizi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanınız. Bu ilaçlar bazen mide sorunlarına neden olabilir. Böyle bir durumu bize veya hemşirelerimize bildirmenizi isteriz. Reçetenizde belirtilen yara izi kremini 15.günden itibaren Dr. Başar KAYA’nın onayı ile kullanmayı unutmayınız.

*Hastalarımızın çoğu ilk gecelerini hastanede geçirme ihtiyacı hissetmezler. Ancak eğer siz kalmak isterseniz ya da Dr. Başar Kaya kalmanızı önerirse ilk gecenizi hastanede geçirebilirsiniz. Bu koşullarda ve sonraki 15 gün sırt üstü yatmanız önerilir. Sabah kontrolünüz sonrasında eve geçebilirsiniz.

*Saatte 20 dakika olmak üzere aralıklı buz uygulaması yapmanız önerilir.

2.GÜN

*Eve geçtikten sonra ilaçlarınızı aynı düzende kullanmaya devam ediniz. Ağrılarınız başlamadan zamanında ağrı kesicilerinizi almanız çok önemlidir. Çünkü ağrı başladıktan sonra ilaçların etki etme süreleri biraz uzun sürebilir.

*Direnlerinizi size gösterdiğimiz gibi boşaltmanız ve ölçekte hangi seviyede olduğunu bir kağıda günü ile birlikte not etmeniz gerekir.

*Omuz hareketi, yataktan kalkarken ve yatarken kollarınızdan destek almanız ağrıyı başlatabilir o nedenle yardım almalı veya tek başınaysanız karın kaslarınızı kullanmanız iyi olacaktır.

Bugün bundan sonraki günlerin en zorudur. Yarın kendinizi daha iyi hissedersiniz.

* İstediğiniz gibi beslenebilir, istediğinizi yiyip içebilirsiniz.

 *Ev içinde gezebilirsiniz. Dik oturmanız şişliklerin hızla azal- masına yardımcı olacaktır.

 *Duş almak isterseniz sütyeni açmadan vücudunuzun alt kısmını ve üst kısmını ayrı ayrı yıkayabilirsiniz.

  1. GÜN
  • Kliniğimize pansuman kontrolü için geleceğiniz gündür
  • İlaçlarınızı almayı unutmayınız.

5 – 7. GÜN

* İlaçlarınızın çoğunun biteceği gündür.

 *Dr. Başar Kaya söylemediği sürece ilaç tedavisine devam etmeniz, biten ilaçların yenisini almanız gerekmez.

* Ağrılar azalmış, gündelik hayatınıza dönmeye başlamış- sınızdır.

* Duş almadan önce mutlaka bize danışınız.

  1. GÜN

*Size önerilen yara izi kremini yara bölgenizde ekstra bir problem yok ise, kullanmaya başlamalısınız.

  1. GÜN VE SONRASI

   *1, 3, 6 ve 12. aylarda sizi kontrol etmek iyileşmenizi takip etmek isteriz. Geldiğiniz her       kontrolünüzde bir sonraki randevunuzun planlanması yapılacaktır.

  *Asimetrik şişlikleriniz olabilir. Göğüslerinizin tamamen si- zin olması, şekil alması, his    kayıplarının düzelmesi zaman alacaktır. Erken dönemlerde morluklarla birlikte olan şiş- likler çabuk geçer ama mikro ödem dediğimiz iyileşmenin tamamlanması süreci uzundur bu süre boyunca da gerekli takip ve kontrolünüz yapılacaktır.

LÜTFEN BİZİ ARAYIN !
0.312.920 10 30 – 0.545.442 77 27

Op. Dr. Başar KAYA ve Ekibi

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere,

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?