Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Merak Edilenler

Genel Anestezi

 

Genel anestezi sonrası ayılma sürecini takiben 2 saat içinde hasta ağızdan beslenmeye başlanır. Bu süreçte nadiren de olsa bulantı ve/veya kusma olabilir.

Hastanın operasyonu takiben 6-8 saat sonra doktorunuz veya asistanı tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra, hastanın da uygun görmesi halinde hastaneden çıkışı yapılır.

Operasyon gününü takiben 2, 10 ve 30. günde erken dönem kontrolleri doktorunuz tarafından yapılır. 10. gün kontrolünde, eğer yara elverişli ise yara izi ile ilgili yüzeysel uygulanan kremler başlanır. Evde hastanın yara bölgesine kendi pansuman yapması gerekmemektedir. Ameliyat alanında oluşacak ödemin azaltılması ve dokunun daha hızlı iyileşmesi amacıyla masaj ve lenfdrenaj uygulamaları operasyonu takiben 15. günden sonra önerilmekte ve hasta bu uygulamanın yapılabilmesi için özel fizyoterapistlere yönlendirilmektedir.

Ameliyat sonrasında cerrahi alanın hareketsiz kalabilmesini sağlamak maksadı ile protezin konulduğu alanı açıkta bırakacak özel korseler yaklaşık 4-6 hafta süresince kullanılmalıdır. 

 

4 Hafta korse kullanımı gerekmektedir.

Bilinmesi Gerekenler

yag-enjeksiyonuyla-popo-büyütme

Operasyonu takip eden 7-10 gün içinde hastanın yağ enjeksiyonu yapılan alanın tam üstüne oturmaması gerekmektedir.

yag-enjeksiyonuyla-popo-büyütme

7-10 gün hastanın yan ve yüzüstü şeklinde uyku pozisyonu alması önerilmektedir.

yag-enjeksiyonuyla-popo-büyütme

Özel korseler yaklaşık 4-6 hafta süresince kullanılmalıdır.

yag-enjeksiyonuyla-popo-büyütme

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi uygulanan cerrahi işlemin sonuca ulaşması için gereken toplam sure yaklaşık 6-12 ay olarak kabul edilir.

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?