Dolgu Uygulamaları

Dünyada kırışıklık tedavisinden sonra uygulama sayısı olarak ikinci sırada yer alan minimal invaziv kozmetik uygulamadır.

Dolgu

Dolgu Uygulamaları Nedir?

Dolgu maddesi olarak geçmişte birçok farklı kimyasal denenmiş olmakla beraber, bu denemeler sonucunda hyaluronik asit isimli glikozaminoglikan yapılı ve vücutta hali hazırda  bulunan bir bağ doku yapıtaşının  ilk sırada tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Farklı çapraz bağ yapısı sayesinde kalıcılık seviyesi 1,5-2 yıla kadar uzamaktadır. Kullanım alanları o kadar fazla sayıya ulaşmıştır ki her geçen periyotta buna yeni kullanım alanları eklenmektedir. Son zamanlarda ortaya çıkan burun şekillendirme ve nem dolgusu şeklinde kullanımı buna örnek teşkil etmektedir.

Bu malzeme ile yapılabileceklerin ufku giderek genişlemektedir. Son 1-2 yılda bütünsel yüz yaklaşımı sayesinde dolgu ile sadece bölgesel çukurların doldurulmasının çok ötesine geçmiş durumdadır. Yani sadece dolgular ile ameliyat travmasına gerek kalmadan tüm yüzün şekillendirilmesi ve gençleştirilmesi sağlanabilir, yüz felci geçirmiş hastalar daha normal bir yüz görünümüne kavuşturulabilir hale gelmiştir.

Bütünsel yüz yaklaşımı, tek bir noktayı düzeltmek yerine tüm yüzün oransallığını, güzelleştirilmesini ve dinamizmini sağlayabilmektedir.

10 yıl öncesine kadar bir markada tek bir dolgu çeşidi mevcut iken günümüzde yüzün farklı doku kalınlığı, uygulama derinliği ve farklı sertlik derecelerindeki ihtiyaca göre firmalar hyaluronik asit üretmektedirler.

Dolgu uygulamaları

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?

Dolgu Enjeksiyonu Sonrası Yapılması Gerekenler

Bugün yaptığımız dermal dolgu işleminden sonra sizden dikkat etmenizi önerdiğimiz bazı hususlar olacak.

*İşlem sonrası yüzünüzde hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir, bu durum yaklaşık 24 saat içerisinde geçecektir. Morluk oluşursa buz uygulaması yapabilir ya da Arnica veya Hirudoid krem kullanabilirsiniz, başka bir şey kullanmayın lütfen.

*Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.

*24 saat içinde uygulama bölgesine baskı ve makyaj yapmayın.

*Tedaviyi takip eden 72 saat bol su tüketimi ürünün etkisini arttıracaktır.

*En az 3 gün uygulama alanındaki mimiklerinizi çok zorlamayınız.

*24 saat alkol kullanımından kaçınınız.

*Sauna, jakuzi güneşlenme gibi sıcak ortamlardan ve yoğun spordan bir hafta süre ile kaçınınız.

*Dudak dolgusu yapıldıysa dudağınızda asimetrik şişlikler olabilir. Uygulanan anesteziye bağlı dudağınızdaki uyuşukluk süresince aşırı sıcak ve soğuk suya temas ettirmeyiniz ve herhangi bir şey yiyip içmeyiniz.

*Göz altı ışık dolgusu yapıldıysa asimetrik şişlikler olabilir, nadiren morluk gözlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir kontrol zamanınızda bir ek doz uygulaması ile gerek görülürse tamamlanacaktır.

*Çene ucu-Çene Hattı-Yanaklar-Şakaklar-Burun-Alın-Nazolabial-Dolgu köşeleri gibi çok fazla talep edilen ve simetri gerektiren bölgelerde dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.

*Kırışıklıklarınıza dolgu yapıldıysa çok ince iğnelerle ve yüzeysel uygulamaya bağlı, bazen bir haftaya uzayan veya nadiren bir haftayı geçen ince kabarıklıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı ve masaj yapmayınız.

*Yanaklara dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.

*Uygulamanız sonrası verilen kontrol randevunuzda gerektiği takdirde ek doz uygulamalarınız yapılabilir.

*Dolgu- kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilir.

*Hyalüronik asit dolgu işleminin etkisi kalıcı değildir, kullanılan dolgu maddesi, cinsi ve uygulama bölgesine göre 6 ile 24 ay sürebilir.

*Kliniğimizde kullandığımız hyalüronik asit dolgular organik, kendinden çapraz bağlı güvenli ürünlerdir.

*Sağlıklı yaş alma programımızın başarısı için asistanlarımız ilerleyen dönemde uygulama sonuçları etkisini yitirmeden önce sizleri bilgilendirecek.

LÜTFEN BİZİ ARAYIN !
0.312.920 10 30 – 0.545.442 77 27

Op. Dr. Başar KAYA ve Ekibi

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere