Dolgu Uygulamaları

Dünyada botokstan sonra uygulama sayısı olarak 2. sirada yer alan minimal invaziv kozmetik uygulamadır.

Dolgu Uygulamaları Nedir?

Dolgu maddesi olarak geçmişte birçok farklı kimyasal denenmiş olmakla beraber, bu denemeler sonucunda hyaluronik asit isimli glikozaminoglikan yapılı ve vücutta hali hazırda bulunan bir maddenin tercih edilen 1. yapı olduğunu söyleyebiliriz.

Farklı çapraz bağ yapısı sayesinde kalicilik seviyesi 1,5-2 yıla kadar uzamaktadır. Kullanım alanları o kadar fazla sayıya ulaşmıştır ki her geçen periyotta buna yeni kullanım alanları eklenmektedir. Son zamanlarda ortaya çıkan burun şekillendirme ve nem dolgusu şeklinde kullanımı buna örnek teşkil etmektedir.

Bu malzeme ile yapılabileceklerin ufku giderek genişlemektedir. Son 1-2 yılda bütünsel yüz yaklaşımı sayesinde dolgu ile sadece bölgesel çukurların doldurulmasının çok ötesine geçmiş durumdadır. Yani sadece dolgular ile ameliyat travmasına gerek kalmadan tüm yüzün şekillendirilmesi ve gençleştirilmesi sağlanabilir, yüz felci geçirmiş hastalar daha normal bir yüz görünümüne kavuşturulabilir hale gelmiştir.

Bütünsel yüz yaklaşımı, tek bir noktayı düzeltmek yerine tüm yüzün oransallığını, güzelleştirilmesini ve dinamizmini sağlayabilmektedir.

10 yıl öncesine kadar bir markada tek bir dolgu çeşidi mevcut iken günümüzde yüzün farklı doku kalınlığı, uygulama derinligi ve farklı sertlik derecelerindeki ihtiyaca göre firmalar hyaluronik asit etmektedirler.

Dolgu Uygulamaları Sonrası

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?

Mesaj gönder
1
Merhaba 👋 Ben Dr. Başar Kaya.

Aklınıza takılan soruları whatsapp üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.