Fokus Ultrason

Fokus ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı bir ameliyatsız deri ve derialtı dokuları toparlama yöntemidir. 

Fokus Ultrason Tedavisi Nedir?

Fokus ultrason odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları, doktorun tercihine göre derinin 1.5 – 3 – 4.5 mm derinlikteki tabakalarına kadar inerek deride toparlanma ve sıkılaşma sağlar. 

Ayrıca derinin üst ve orta tabakalarında kolajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar. Fokus ultrason tedavisi ile çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma, çene hattı kaybı, yanak sarkması, ağız köşelerinin aşağı dönmesi, boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt, kaşlarda düşüklük sorunları çeşitli oranlarda düzeltilebilmektedir.

Deri gençleştirmede kullanılan lazerler  ve radyofrekans cihazları belli bir derinliğin altına inemezler. Fokus ultrason fasya(derialtı zar yapısı) dokusuna ulaşır ve odaklanarak fasya dokusunu küçülten-sıkılaştıran ısı alanları oluşturur ve işlemden hemen sonra sarkmış alanlarda toparlanma gözlenir.

Fokus ultrason ayrıca derideki kolajeni arttırdığı için işlemden sonra toparlanma devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

Bilinmesi Gerekenler

fokus-ultrason

Fokus ultrason tek seans uygulanır.

fokus-ultrason

İşlem süresi 30-60 dakikadır.

fokus-ultrason

Fokus ultrason tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Bu yüzden uygulamadan hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir.

fokus-ultrason

İşlem sonrası makyaj yapmakta sakınca yoktur. 

fokus-ultrason

Cildin dışında soyulma yapmadığı için yazın uygulanabilir.

fokus-ultrason

Aşırı sarkması olanlarda beklenen sonuçlar alınamayabilir.

fokus-ultrason

Yüzü çok ince olan ve yağ dokusu az olan kişilerde uygun değildir.

fokus-ultrason

Etkisi 1,5-2 yıl sürer. 

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?