Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisinde günümüzde kullanılmakta olan birçok farklı yöntem vardır. Kliniğimizde genellikle ND yağ lazer ile kılcal damar problemlerinize çözüm sunuyoruz.

Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

Kılcal damar tedavisinde günümüzde kullanılmakta olan birçok farklı yöntem vardır. Hangi yöntemin kullanılmasının uygun olacağı hastanın şikâyetçi olduğu damar probleminin yeri ve damarın yapısına göre değişmektedir. 

Yüz bölgesinde ve özellikle burun çevresinde yer alan kılcal kırmızı görünümlü damarların tedavisinde lazer uygulamaları tercih edilir. Bu uygulamada ND yağ lazer kullanılmaktadır.

Bacak bölgesindeki geniş kılcal kırmızı-mor görünümlü damar probleminin tedavisinde damar içi köpük uygulamasının kullanılması daha uygundur. 

Damar yapısının daha geniş ve yeşil görünümlü olduğu durumlarda girişimsel endovenöz lazer veya cerrahi tedavi önerilmektedir.

Lazer ile tedavi kısa süren, kolay, minimal ağrıya sebep olan ve normal hayata hızlı dönüş sağlamaktadır. Güneşli mevsim dışında uygulanması önerilmektedir. Klinik şartlarında uygulanan bu işlem yaklaşık 10 – 15 dk. sürer. Uygulama bölgesinde noktasal tarzda 2 – 3 gün süren bir kabuklanma görülebilir, bu dönemde nemlendirici kremler önerilir. Herhangi bir ekstra koruma gerektirmez.

Köpük ile tedavi yaklaşık 45 – 60 dakika sürer, klinik şartlarında uygulanabilir, mikroenjeksiyon yöntemi ile damarın içine girilerek enjekte edilen özel bir karışım sayesinde damar içi yapının tıkanmasını sağlar ve bu sayede kötü görünüm ortadan kaldırılmış olur. Uygulama bölgesinde zaman içinde kendiliğinden geçen morluk ve hafif kızarıklıklar görülebilir.

Bilinmesi Gerekenler

kilcal-damar

Uygulama 10-15 dakika sürmektedir.

kilcal-damar

Uygulama sonrasında yatıştırıcı krem ve buz uygulaması önerilir.

kilcal-damar

Noktasal tarzda 2 - 3 gün süren bir kabuklanma görülebilir

kilcal-damar

Uygulama bölgesinde zaman içinde kendiliğinden geçen morluk ve hafif kızarıklıklar görülebilir.

kilcal-damar

Güneşli mevsim dışında uygulanması önerilmektedir.

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?