Kırışıklık Tedavisi

En sık kullanıldığı alan kırışıklıkları önleme ve durdurmadır.

Başar Kaya

Kırışıklık Tedavisi Nedir?

En sık olarak kırışıklıkları önleme ve durdurma amacı ile kullanılmaktadır. Mimiklerin yarattığı ve tekrarlama sayısı ile giderek derinleşen kırışıklıkların tedavisinde (özellikle alın, kaş ortası ve göz çevresi) 1970’lerden bu yana güvenle kullanılmaktadır. 

Etki uygulamayı takiben 2-3 günde görülmeye başlar ve netleşmesi 7-10 gün sürer. Etki süresi kişisel ve yaşamsal koşullara bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 4-5 ay sürer. Düzgün aralıkla uygulama yapılan hastalarda ise bu sürenin 6 ayı bulduğunu söyleyebiliriz.

Korkulanın aksine kişiyi başka birine benzetmek, donuklaştırmak ve farklı bir yapıya kavuşturmak bir yana tecrübeli bir uygulayıcının elinde kırışıklık tedavisi enjeksiyonları sadece kırışıklıkları tedavi etmekle kalmaz yüzün şekillendirilmesinde de etkin şekilde kullanılabilmektedir. 

Bilinmesi Gerekenler

Yağ Enjeksiyonu

Topikal anestezi ile yapılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu

Birkaç basit uyarı ve önlem dışında hastanın hayatını kısıtlamaz.

Yağ Enjeksiyonu

Hasta hızlı şekilde hayatına 1-2 saat içinde dönebilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu

7-10 gün sonra hasta kontrole çağırılır.

Yağ Enjeksiyonu

Yılın her dönemi yapılabilir.

Kırışıklık Tedvisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu süreçte asıl zaman alıcı kısım hastanın mimikleri açısında 5-10 dakika gözlemlenmesi ve bu süreçte hastanın beklentilerinin net sekilde anlaşılmasıdır.

Takip eden konsültasyon süresince hastanın farkında olmadığı kırışık ve mimiklerle ilgili de bilgilendirilmesi doğru olacaktır. Kaşların statik ve dinamik anatomisine hakim olabilmek en etkili sonuçları hastalarımıza sunabilmemizi sağlamaktadır.

Kırışıklık tedavisi 3-5 dakikada yaptırıp çıkabileceğiniz kadar ucuz ve değersiz bir uygulama değildir.

 

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?